Polska Polska  |  
Polski
Loading...

Banner bestall-produktkatalog 2016 2017 PL foot

Produkt na zdjęciu może posiadać wyposażenie opcjonalne.

Logosol LumberPro HD36 - nowa konstrukcja, nowe możliwości!

 

Logosol LumberPro HD36, w Ameryce Północnej nazywa się LumberPro. Jest to nowy trak, który ma wszystkie zalety większych i droższych traków. Został stworzony, abyś mógł pracować łatwiej, szybciej i bardziej wydajnie.

 

Koła napędowe brzeszczotu wykonane są ze stalowego odlewu i mają średnicę 520 mm. Miejsce styku z krawędzią brzeszczotu pokryte jest niezwykle trwałą plastikową powłoką, która niweluje poziom hałasu. Takie rozwiązanie jest dzisiaj standardem w dużych trakach przemysłowych.

Wytrzymała konstrukcja

Konstrukcja została zaprojektowana od podstaw, jest solidna, a jednocześnie łatwa w obsłudze. Torowisko wykonane z podwójnych elementów wykonanych ze stali galwanizowanej czyni je dwa razy sztywniejszą konstrukcją w porównaniu z konkurencyjnymi trakami. Łoża kłody mają grubość 5.5 mm, zwiększają sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji. Co więcej, specjalnie wyprofilowane zakończenia przedniej i tylnej części torowiska dodatkowo zabezpieczają konstrukcję przed skręcaniem. Jedną z najważniejszych zalet traka LumberPro HD36 jest wózek poruszający się po torowisku na czterech łożyskowanych rolkach oraz głowica tnąca, która ma obustronne podparcie. Takie rozwiązanie redukuje wibracje oraz ma znaczący wpływ na jakość przetartego materiału.

Większe możliwości

Prześwit poziomy, czyli maksymalny rozstaw rolek podtrzymujących brzeszczot wynosi 70 cm. Pozwala to na przecieranie kłód o takiej średnicy bez ich obracania. Obracając kłodę trak LumberPro HD36 jest w stanie przetrzeć kłody o średnicy 80 cm. Każdy model LumberPro HD36, zarówno z napędem spalinowym i elektrycznym, jest oczywiście wyposażony w funkcję automatycznego chłodzenia brzeszczotu pozwalający dłużej utrzymać go w dobrej kondycji. Obie wersje posiadają zespół hamulca, który szybko zatrzymuje brzeszczot po każdym przetarciu. Oczywiście wpływa to na bezpieczeństwo pracy, ale także zwiększa wydajność, ponieważ można szybciej powrócić wózkiem na początek torowiska. Głowica tnąca nie wymaga blokowania wysokości. Oznacza to, w połączeniu z innymi przydatnymi funkcjami, szybszą i łatwiejszą pracę: ustaw wysokość, przetnij, powróć - to wszystko!

Komfort pracy

Zastosowana technologia Dura-Guide© to kompromis pomiędzy komfortem i wydajnością. Ceramiczne bloczki prowadnika zapewniają najwyższej klasy wsparcie brzeszczota z trzech stron przy jednoczesnej eliminacji styczności jego powierzchni z metalowymi częściami prowadnika. To przełomowe rozwiązanie redukuje poziom hałasu i zwiększa komfort pracy operatora.

Innowacyjny napęd elektryczny...

Napęd elektryczny E-Twin rozpoczyna pracę po naciśnięciu jednego przycisku. Pierwszy silnik rozpędza brzeszczot do prędkości 110 km/h a po chwili załącza się drugi silnik dostarczając pełnej mocy. Takie rozwiązanie umożliwia tzw. „miękki” start, tzn. eliminuje chwilowe uderzenie na brzeszczot. Dla większości użytkowników moc 8 kW będzie wystarczająca, a dla tych którzy potrzebują więcej mocy mogą wybrać napęd 12 kW.
Obie wersje mogą korzystać z zabezpieczenia 16 A. Jednak chcąc w pełni wykorzystać moc 12 kW, należy stosować zabezpieczenie 20A i przewód zasilający o przekroju 4 mm².
Trak pracuje bardzo cicho i bez drgań. Również 4 suwowe niezawodne i przyjazne dla środowiska silniki spalinowe są bardzo ciche.

 


 

Dane Techniczne

 

Długość kłody: 5.1 m (standard) możliwość przedłużania torowiska.
Średnica kłody: max. 90 cm
Prześwit poziomy: 70 cm
Rzaz: 2.4 mm
Brzeszczot: 32 x 1,07 x 4246 mm
Średnica kół napędowych: 51,4 cm
Długość całkowita: 6,28 m
Szerokość: 2 m
Wysokość: 1.5 m
Waga: 600 kg

 


 

• Łatwy w użyciu, do przecierania dużych kłód, w szczególności do drewna twardego.

• Pewna i stablina konstrukcja.

• W konfiguracji podstawowej umożliwia przecieranie kłód o średnicy do 85 cm i długości 5.10 metra.

• Automatyczna blokada głowicy tnącej.

• Wymienne napędy.

• Koła napędowe o średnicy 52 cm.

• Prowadnik DURA-GUIDE© wyposażony w bloczki ceramiczne podtrzymuje brzeszczot z trzech stron.

• Dwa rodzaje napędu: spalinowy lub elektryczny.

neutral

Worldwide service

Twójl lokalny dystrybutor zajmuje się utrzymaniem obsługi posprzedażnej.

neutral

Doświadczenie

Oferujemy naszym klientom nasze 20 letnie doświadczenie z dziedziny przecierania drewna za pomocą pilarek łańcuchowych.

neutral

2 lata gwarancji

Wszystkie nasze traki oraz strugarki objęte sa dwuletnią gwarancją.

neutral

Konsultacja

Nasi klienci mogą konsultować się z naszą główną siedzibą w Szwecji w języku angielskim.

neutral

Zwrot pieniędzy

Jeżeli nie bedziesz zadowolony z kupionego traka lub strugarki, możesz nam go zwrócić w ciągu 30 dni od daty zakupu a my oddamy Ci pieniądze!

Art. Nr.
Opis
Cena (bez VAT)
8050-000-0020
LumberPro HD36 napęd elektryczny 9 kW E-twin
8.560,00 €
8050-000-0025
LumberPro HD36 napęd elektryczny 12 kW E-twin
9.290,00 €
8050-000-0060
LumberPro HD36 napęd spalinowy 23 KM
8.560,00 €
8050-777-0061
LumberPro HD36 - Pakiet Pro
11.249,00 €
Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę akcesoriów hydraulicznych lub skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.
Shipping not included. All prices are excl. VAT. Ceny brutto

banner order product catalog small pl

Logosol AB | Fiskaregatan 2 | 871 33 HÄRNÖSAND SWEDEN | Telefon: +46 611-599025 |

La Boca - Autoryzowany Przedstawiciel Logosol | Dobroszów Oleśnicki 22 B | PL 55-095 Mirków / k. Wrocławia | Telefon: 0048 515-133-925, 0048 515-133-920 |